— Výběr elektrokola —
 

Čím se vlastně elektrokolo od běžného kola liší? Jaké elektronické prvky obsahuje? Co vše je potřeba, aby se mohlo elektrokolo rozjet a bezpečně nás odvéz z místa A do místa B? Pokud uvažujete o koupi elektrokola, určitě si následující řádky přečtěte.

Trošku jiný pohled na téma "Co je to elektrokolo" nám nabízí článek z webu výrobce elektrokol Apache. Výrobce Apache se na elektrokola úzce specializuje a nabízí velmi širokou nabídku elektrokol. Našince určitě potěší, že se jedná o českého výrobce.

Elektrokola, respektive jízdní kola s pomocným elektrickým pohonem, můžeme rozdělit do mnoha různých kategorií. Zaměřit se můžeme například na konstrukci kol samotných, na pohonné jednotky a jejich technické parametry či na předpokládaný způsob využití.

V tomto textu si odpovíme na základní otázky při výběru elektrokola. Ať už jste nadšený sportovec, nebo příležitostný cykloturista, z naší nabídky si určitě vyberete!

Dojezd elektrokola udává vzdálenost, po kterou vám bude baterie schopna dodávat energii do elektromotoru a pomáhat tak při šlapání. Po vybití baterie lze na elektrokole jezdit jako na obyčejném kole. Nutno říci, že váha elektrokola je oproti běžnému kolu skoro dvojnásobná, a tak pro vás bude požitek z jízdy mnohem menší. Proto je dobré vybírat kolo...

Pro zachování podstaty kola, jakožto prostředku pro aktivní životní styl, vám elektrokolo samo nepojede.