Jak vybrat elektrokolo

31.01.2017

V tomto textu si odpovíme na základní otázky při výběru elektrokola. Ať už jste nadšený sportovec, nebo příležitostný cykloturista, z naší nabídky si určitě vyberete! 

Při výběru vašeho budoucího elektrokola si však musíte položit tyto základní otázky:

  • Za jakým účelem si elektrokolo pořizujete?
  • Kde budete na elektrokole nejčastěji jezdit?
  • Jak často a jak dlouhé vzdálenosti potřebujete ujet?
  • Kolik peněz chcete do elektrokola investovat?  

Budete na kole dojíždět do obchodu, do práce nebo za poznáním na dovolené? A nebo jste nadšený cyklista, ale vaše nohy už si potřebují odpočinout od těžkého šlapání do kopců? 

V našem sortimentu najdete kola pro městský provoz s nízkým nástupem, vybavená nosičem, blatníky a světlem, pohnáněným buďto samotnou baterií nebo dynamem umístěným ve středovém náboji. Pokud jste si jistí tím, že z města vyjedete pouze příležitostně, a vaše denní výlety nebudou delší než 50 kilometrů, je pro vás městské elektrokolo jasnou volbou!

Pokud budete kolo využívat více, můžeme vám nabídnout treková kola, která se vyrábí jak v dámském, tak v pánském provedení. Takové kolo je určené pro celodenní výlety převážně po zpevněných cestách. Jejich dojezd se pohybuje od 60 do 160 km, což uspokojí i náročného cyklistu.

Jezdíte raději v terénu? Není problém! I pro vás máme v našem sortimentu to správné kolo. Můžete si vybrat z několika variant horských kol přesně podle vašich cyklistických schopností. Nabízíme klasický hardtrail, ale i celoodpružená a nově i fatbike s elektrickým pohonem.

Samotné osazení elektrokola souvisí s jeho cenou. U nás najdete nejlevnější elektrokola kolem 20 tisíc a osobně doporučujeme nekupovat levnější výrobky od neznámých výrobců (obchodní centra, supermarkety), kteří vám nedokáží zaručit plný servis a záruku. S našimi dodavateli máme výborné vztahy a nabízíme pouze výrobky, které bychom si pořídili i my!